Plaka tanıma sistemleri, araçların plakalarından tanınması için geliştirilmiş resim işleme teknolojisidir.  Trafikte birçok alanda kullanılan plaka tanıma sistemleri, otoparklarda, giriş kontrollerinin yapıldığı alanlarda, paralı geçişlerin olduğu özellikle köprülerde, sınır kontrolünün olduğu sınır kapılarında kullanılmaktadır. Plaka tanıma sistemi, aracın ön ve arkasında bulunan plakasının doğru ve uygun açı ile yerleştirilen kamera sayesinde okunması ve görüntüsünün alınarak sisteme girilmesi metodu ile çalışır.

Plaka tanıma sistemleri nelerdir?

  • Otopark plaka tanıma sistemi
  • Ücretli otopark plaka tanıma sistemi
  • Mobil plaka tanıma sistemi
  • Otoyol plaka tanıma sistemi

Plaka tanıma sistemleri güvenlik ve trafik uygulamalarında, kayıp ve çalıntı araçların bulunmasında, yetkilendirmeli giriş çıkış işlemlerinin yürütüldüğü alanlarda kullanılmaktadır. Firmamızdan plaka tanıma sistemi fiyatları ile ilgili bilgi alabilir ve deneyimli ekibimiz ile, istediğiniz alana plaka tanıma sistemi montajının yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Otopark plaka tanıma sistemi sayesinde otoparklarda meydana gelen park yeri anlaşmazlıkları çözülmektedir. Otopark plaka tanıma sistemi sitelerde, alışveriş merkezlerinde, rezidans ve kamu kuruluşlarının otoparklarında rahatlıkla kullanılmaktadır. Ücretli otopark plaka tanıma sistemi ile otoparka giren araç plakası sistem tarafından okunur ve giriş saati kaydedilirken, çıkış yaptığında da plakası okunan aracın otoparkta kalma süresi ve ücreti hesaplanarak sürücüye iletilir. Ayrıca fiş ve bilet makineleriyle de uyumlu çalışan ücretli otopark plaka tanıma sistemi, plakası olmayan veya okunamayan araçlarda da manyetik araç algılama cihazı ile fotoğrafları çekilerek sistem devam ettirilmektedir.

Mobil plaka tanıma sistemi, kullanımı gittikçe artan sistemlerdendir. Bu sistem sayesinde hacizli, aranan, yakalanması gereken araçlar, yol üzerinde bulunan araçlar üzerinden takip edilerek sesli ve görsel olarak uyarı verirler. Araç içine yerleştirilen kameralar sayesinde aranan araç listesinde bulunan araçlar, sisteme raporlama yaparak bilgilendirme yaparlar.

Otoyol plaka tanıma sistemi, çalıntı ya da aranan araçların yakalanması için geliştirilen sistemlerdir. Şehre giriş yapan ve çıkış yapan araç sayısını, araç yoğunluğunu ölçen sistem, istenilen tüm noktalara uygulanabilir.

Otoparklarda, otoyol şehir giriş ve çıkışlarında, sınır kapılarında, üniversite ve hastanelerde, depolarda, otogar ve terminallerde, alışveriş merkezlerinde ve bunun gibi birçok alanda kullanılan plaka tanıma sistemleri için, firmamızın profesyonel hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.