Butonlar, elektronik kilitler ve elektrikli kilitlerin açılabilmesi için kullanılabilir. İsterseniz dokunmalı butonlar, isterseniz dokunmadan elinizi yaklaştırmanız ile açılan kapılar tercih edilebilir. Birçok farklı modeli bulunan butonlar sayesinde manyetik cam kapı kilitlerini, elektronik kilitleri ya da elektronik kilitlerinizi anahtar olmadan rahatlıkla açabilirsiniz.

Butonların özellikleri nelerdir?

  • Fotoselli butonlar, elinizi yaklaştırdığınız zaman devreye girerek, kapının açılmasını sağlar. Özellikle hijyenik koşulların önemli olduğu alanlarda tercih edilir.
  • Kapı açma butonu, anahtarlı paslanmaz çelik paneli bulunan, 100 gr. ağırlığında butonlardır. 36 volt DC akım ile çalışırlar.
  • Temassız butonlar, hiçbir şekilde temas gerektirmeyen, elinizi yaklaştırdığınızda çalışan butonlardır. Kişilerinin elinin dolu olması, yoğun kullanımlı yerlerde bulunması önemli değildir. Sensör, algılama yaparak kapıyı açar.
  • Dokunmatik butonlar, mika, cam veya metal kapıların arkasında çalışma özelliği gösterirler.

Dokunmatik butonlar, sadece kapı kilitleri için kullanılmaz. Kullanım alanları arasında asansör ve yürüyen merdivenlerde de bulumaktadır. Dokunmatik kapasitif butonlar, endüstriyel uygulamalarda sıklıkla kullanılmaktadır. Montaj makineleri, aparatlar, manuel veya yarı manuel makinelerde de sıklıkla kullanılır. Mekanik basınç gerektirmeyen butonların, 100 milyon çalışma ömrünün yanında, su geçirmezlik özelliği ve ön koruma camı bulunmaktadır.

Dokunmatik kabin ve kat butonları, kapasitif algılama teknolojisine sahiptir. Güvenli, dayanıklı ve uzun yıllar kullanılabilen bu buton sistemlerinde seri haberleşme, alarm butonları, aşırı yük olduğunda servis dışı ve yangın alarm ikaz ledlerini kullanma imkanı da bulunmaktadır. Dokunmatik kabin ve kat butonları fiyatları, montaj, kablolama ve işçilikte düşük maliyeti olan, servis ve bakım kolaylığı sunan ürünlerdir. Firmamızdan kat ve kabin butonları hakkında ayrıntılı bilgi alarak, kabinleriniz için en uygun buton ürününü tercih edebilirsiniz.

Işıklı dokunmatik butonlar, üç lamba çıkışlı anahtara sahiptir. Ön panel ışıklı ve dokunmatiktir. Bir lamba çıkışlı anahtara sahip olan butonların yanında, bir perde ve panjur çıkışlı anahtar ve ışıklı dokunmatik ön panele sahip butonlar da bulunmaktadır. Butonların yan yana birden fazla montaj imkanı da bulunmaktadır. Firmamızın profesyonel ve konusunda uzman ekibi ile iletişime geçerek, butonlar hakkında detaylı bilgi alabilir ve ihtiyacınıza uygun buton sistemlerinden yararlanabilirsiniz.