Kilit ve kilit aparatları, otellerde, evlerde, tatil köylerinde, otel oda kapılarında, plaza kapılarında, holding kapılarında ve benzeri alanların kapılarında kullanılmaktadır. Hırsızlığın, gaspın çok fazla yaşandığı günümüzde, kapı kilit sistemleri daha çok önem kazanmaktadır. Firmamız, müşterilerimizin güvenliğini en üst seviyede sağlamak için, kilit ve kilit aparatları konusunda deneyimli ve uzman ekibe sahiptir.

Kilit çeşitleri nelerdir?

  • Selonoid pimli bolt kapı kilitleri
  • Elektrikli ve elektronik kapı kilitleri
  • Mıknatıslı manyetik cam kapı kilitleri
  • Butonlar ve kapı tutucular
  • Şifreli kilitler

Elektronik kapı kilitleri kartlı, şifreli, parmak izi ve yüz tanıma cihazlarının kullanıma,  girmesiyle, daha fazla talep görmeye başlamıştır. Elektrikli kapı kilitlerinin kullanılabilmesi için, kapının sabit kısmındaki dil karşılığının değiştirilmesi gerekir. Elektrikli kapı kilitlerinin, enerji varken kilitli sistem ya da enerji varken kapalı sistem olarak, iki ayrı çalışma prensibi bulunmaktadır.

Selonoid pimli bolt kapı kilitleri, silindir şeklinde olan kapı dilinin, kapının hareket eden kısmına montaj edilmesi ile çalışırlar. Kapı kilidinin 800-2000 kg tutuş gücü olan modelleri bulunmaktadır. Mıknatıslı manyetik cam kapı kilitleri, cam kapılarda bulunan sabit kısma takılan manyetik kilitlerdir. Elektrik, bu manyetik kilitlere ulaştığı zaman, cam kapının hareketli olan kısmına takılı olan aparat ile mıknatıs gibi kendine çekerek tutunur. Manyetik cam kapı kilitlerinin 60 kg, 180 kg, 280 kg, 350 kg, 500 kg, 750 kg, 1000 kg’a kadar tutuş gücü olan modelleri vardır.

Elektrikli kapı kilitlerinin ve elektronik kapı kilitlerinin, buton ve kapı tutucular ile çalışabilecek modelleri üretilmiştir. Bu buton ve kapı tutucular sayesinde, elektrikli kapı kilitleri, elektronik kapı kilitleri ve manyetik cam kapı kilitlerini açmak için sadece butonlara dokunabilir ya da butonlara dokunmadan elinizi yaklaştırdığınızda kapıyı açabilirsiniz.

Kilit sistemi fiyatlarını öğrenmek ve kapı kilit sistemleri hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey, firmamızın deneyimli ve konusunda uzman ekibi ile iletişime geçmektir. Ekibimizin titiz ve profesyonel çalışması sayesinde, ihtiyacınıza uygun kapı kilidi sistemini bularak, kullanma imkanına sahip olabilirsiniz.