Hırsız alarm sistemleri ve aksesuarları, ev ve işyerlerini koruma amaçlı kullanılan cihazlardır. Hırsızlık, hemen herkesin korkulu rüyasıdır. Ev ve işyerlerinin korunması, günümüzde çok daha önemli hale gelmiştir. Bu yüzden hırsız alarmı, birçok büyük kuruluş, küçük işyerleri ve evlerde kullanılmaktadır. Firmamız, isterseniz evlerinize, isterseniz ofis ve işyerlerinize hırsızlığı önlemek, hırsızları caydırmak için hırsız alarm ve sistemleri kurmaktadır. Konusunda uzman ve profesyonel hizmet veren ekibimiz, istediğiniz zaman, büyük titizlik ve itina ile işyeri, ofis ya da evinize alarm sistemi kurmaktadır.

Hırsız alarm sistemlerinin amacı nedir?

  • Hırsız alarmı sayesinde eviniz, işyeriniz ve daha birçok alanın giriş ve çıkışları denetlenerek, hırsızlığa karşı koruma görevi gerçekleştirilmiş olur.
  • Ev ve işyerlerinin dış koruması için oldukça idealdirler.
  • Evlerde ve işyerlerinde yangın çıkması durumunda, verdiği sinyaller sayesinde, yangına karşı uyarı görevi görürler.
  • Gaz kaçakları, su baskınları, boru kaçakları gibi durumlarda da uyarıcı görevi görürler.

Hırsız alarm sistemleri ve aksesuarları sayesinde sistem; polis, itfaiye ve ambulans ile uyumlu şekilde çalışır. Acil durumlarda polis araması yapılır. Günlük, haftalık ve aylık raporlama ile güvenlik durumunuzu rahatlıkla takip etmeniz sağlanır.

Alarm çeşitleri nelerdir?

  • Hırsız alarmı
  • Yangın alarmı
  • Gaz kaçağı alarmı
  • Su baskını alarmı
  • Tıbbi alarm
  • Panik alarmı

Herhangi bir hırsızlık girişiminde, panik halinde, su baskını, gaz kaçağı gibi durumlarda alarm çalışma sistemi, sistemin kurulu olduğu yerlerde bulunan dedektör ve butonlar sayesinde alarm izleme merkezine sinyal gönderir. Alarm izleme merkezinde bulunan operatörler, sinyalin gerçek olup olmadığını tespit etmek için, kullanıcıyı arar ve onay alındıktan sonra sinyalin türüne göre gerekli birimlerle iletişime geçerek, tehlikeli durumun sonlandırılması sağlar

Hırsız alarm sistemleri aksesuarları içinde alarm kontrol panelleri, tuş takımı, dedektörler, genişleme modülleri ve dedektör direk montaj ayağı bulunur. Hırsızlık, günümüzün en önemli sorunlarından biridir. Gerek evlerimizde gerekse işyerlerimizde sevdiklerimizin ve çalışanlarımızın güvenliği oldukça önemlidir. Sentez Güvenlik olarak, müşterilerimizin güvenliğini sağlamak için, profesyonel ve uzman kadromuz ile titizlik ve özveri içinde hizmet vermekteyiz. Uzman kadromuz ile iletişime geçerek isterseniz eviniz, isterseniz işyeriniz ya da güvenliğinden emin olmadığınız yerler için alarm sistemlerimizden faydalanabilirsiniz.