Otomatik ve hızlı geçiş sistemleri (Ogs&Hgs), otoyol ve köprülerdeki biletli gişelerden, radyo frekansı sayesinde, araç sürücülerinden biletsiz ve temas etmeden para tahsil etme sistemidir. Firmamızda, farklı amaç ve uygulamalara ait farklı frekansta, aktif ve pasif teknolojiye ait araç kart ve okuyucuları hizmeti verilmektedir. Otomatik geçiş sistemleri ve Hızlı geçiş sistemleri sayesinde, güvenli ve hızlı şekilde okunan bilgiler, geçişlerde araçların yığılmalarını ve bekleme sürelerini azalmaktadır.

Ogs ve Hgs sistemleri nasıl çalışır?

OGS sistemleri ve HGS sistemlerinin çalışma prensibi oldukça kolaydır. Aracın ön camına, kredi kartı büyüklüğündeki cihaz, yapışkanlı bandı sayesinde yapıştırılır ya da askı bandı ile asılır. Cam üzerine yapıştırılan cihaza sahip olan araçlar, geçiş noktasına yaklaştıklarında, araçta takılı cihaz OGS ya da HGS sistemi tarafından okunur ve araç geçişine izin verilir. Bu sistem sayesinde geçişine izin verilen araca uygulanan işlem, tarih, saat ve giriş kapı bilgisi olarak kaydedilerek, gerektiğinde raporlama yapılabilir.

OGS ve HGS sistemleri nerelerde kullanılır?

Otomatik ve hızlı geçiş sistemleri köprü, otoyol ve biletli geçişlerin sağlandığı yerlerin yanında, kamu ve özel sektör kuruluşlarında, konut sitelerinde, üniversite ve limanlarda, özel, otoparklarda, askeri binalarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Hızlı geçiş sistemleri, kısa sürede hızlı okuma ve algılama özelliğine sahiptir. Bu yüzden araç bilgilerinin okunması ve geçiş işlemleri çok hızlı şekilde gerçekleştirilir. Toplanan bilgilerin sonunda günlük, haftalık, aylık gibi raporlar da alınabilmektedir.

Hızlı geçiş sistemleri sayesinde, işyeri ya da kuruluşların otoparklarında, ayrıca bir görevli olmaksızın sistem otomatik olarak işlemekte ve otoparka giriş çıkışlar kayıt altına alınarak, daha düzenli giriş ve çıkış işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Otomatik geçiş sistemlerinde biletli geçiş, köprü ve otoyollarda bulunan ücretli geçişlerde araçların beklememesi ve trafiğin aksamadan düzenli şekilde gerçekleşmesi için, araçların camlarında bulunan soketlerden okunan araç bilgileri ve ödeyecekleri ücretler de otomatik olarak ekranda görülmekte ve kişinin OGS hesabından düşülmektedir. Sentez Güvenlik olarak,  titiz ve profesyonel hizmet anlayışımız doğrultusunda, tüm OGS ve HGS geçiş sistemlerini istediğiniz yere montajını yaparak, otopark giriş ve çıkışlarınızın düzenli olmasını sağlamaktayız.