Park pos terminali, yol kenarlarında park eden araçları ücretlendirmek için, otopark görevlisi tarafından araçların ücretlendirmeye tabi tutulmasını sağlayan cihazlardır. Şehirleşme günden güne gittikçe artarken, araç sürücülerinin de en büyük derdi, otopark bulmak olmaya başlamıştır. Artık otoparklarda yer bulamayan araçlar yol kenarlarına da araçlarını park etmek zorunda kalmaktadır. Devlet tarafından işletilen otoparklar yanında, özel kuruluşlar tarafından yönetilen otoparklar da bulunmaktadır. Bu yüzden otopark otomasyonu sistemleri oluşturulmuştur. El terminali yani park pos terminali sayesinde, yol kenarlarına park etmiş araçlar da ücretlendirmeye tabi tutulmaktadır.

El terminali yararları nelerdir?

  • Park eden aracın takibi, kontrolü ve ücretlendirilmesi sağlanmış olur.
  • Otoparkların ücretsiz kullanılmasını önlediği gibi, kurum ve şirketler için gelir kaynağı sağlanmış olur.
  • Araç plakasına işlenen bakiye hesabının tutulması ve cari hesabın tahsilatı garantilenmiş olur.
  • Parkomat otopark otomasyonu sayesinde, otopark sistemi kurulan bölgelerde, bölge esnafının mutlu olması da sağlanmış olur.
  • Kapkaç, gasp ya da hırsızlık gibi durumlara karşı önlem alınmış olur ve bu sistem sayesinde bu tür olaylarda azalmalar gerçekleştirilebilir.

El terminali nasıl çalışır?

Parkomat otopark otomasyonu çok önemlidir. Park görevlilerinin sistemi tanıması ve uyum sağlaması oldukça kolaydır. El terminali kullanımı oldukça kolaydır. Otopark yazılımları, depo otomasyonu, lojistik taşıma, ecza depoları, ilaç şirketleri, park sistemi, stok giriş çıkış, sipariş alma gibi birçok durumda el terminali kullanılabilir. El terminali fiyatları ise marka ve modeline, kalitesine, işlemsel özelliklerine ve ihtiyacınıza göre farklılık gösterir.

Park pos terminali ile, araçları daha kolay kontrol altına alarak, ücretlendirmesini yapabilirsiniz. Bilet verme makinesi ile, park eden araçların ücretlendirmesini kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Firmamızın müşterileri için ürettiği otopark yazılımları sayesinde, ücretlendirme ve araç takip sistemi kolaylıkla işlemektedir. Bilet verme makinesinde bilet üzerine otopark adı, giriş saati, tarihi ve bilet numarası işlenir. Kod sisteme özgü şifrelenerek araç sahibine optik kodlu bilet verir.  Otomatik ödeme istasyonları ve ayakta ödeme yapılan sistemlerde ise, araç sahibi vezneye giderek ödemeyi yapmaktadır. Araç sahibi otoparka giriş yaptığında, bilet okuma makinesinden aldığı bileti gişe görevlisine onaylatılır ve ödeme yapıldıktan sonra aracıyla otoparktan çıkar.

Firmamız, siz değerli müşterilerimiz için gerçekleştirdiği otopark otomasyonu yazılımları sayesinde, müşteri memnuniyetini kazanmaktadır. Konusunda uzman ve deneyimli ekibimiz ile iletişime geçerek, sistem hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.