Kapı dedektörü olarak da bilinen boy dedektörleri, güvenlik hizmetlerinde kişilerin üzerinde bulunan metal cisimlere karşı uyarı veren cihazlardır. Metal kapı dedektörü içinden geçildiği anda, kişi üzerindeki metal cisimlere hassasiyet gösteren cihaz tarafından sesle ya da ışıkla uyarı sinyali gönderir. Elektromanyetik alan prensibi ile çalışan metal kapı dedektörleri, kapı şeklindeki alandan geçerken kişilerin üzerinde bulunan metal cisimlere yoğunlaşır ve sinyal verirler. Dijital kapı dedektörlerinin hassasiyet ayarı yapılarak, en üst seviyeden en düşük seviyeye kadar metal cisimleri algılayabilirler. Yine ebat ve ağırlığa göre anahtar, mücevher, madeni para, saç ya da kemer tokası gibi cisimlere karşı uyarı vermemesi için, ayarlanabilir özelliğe sahiptirler.

Boy dedektörlerinin kullanım alanları nelerdir?

  • Fabrikalar
  • Bankalar
  • Holdingler
  • Alışveriş merkezleri
  • Hastaneler ve okullar
  • Cezaevleri ve adliyeler
  • Gümrükler ve havaalanları
  • Askeri birlik tesisleri
  • Fuar merkezleri

Boy dedektörleri nasıl çalışır?

Kapı tipi metal dedektör ya da boy dedektörleri montajı oldukça kolaydır ve çalışma prensipleri elektromanyetik çalışma prensibine dayanır. Vücudun baştan aşağı sol ve sağ kısmı, orta kısmı olmak üzere 18 bölgeyi inceler ve 6’lı ekrana taşırlar. İnsan vücuduna zararlı olmayan kapı tipi metal dedektör ya da boy dedektörleri, kalp atışına, hamilelere, video kayıt bantlarına, manyetik yazılımlara zarar vermez.

Firmamızın deneyimli ve uzman kadrosu ile iletişime geçerek, boy dedektörleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Profesyonel ekibimiz, istediğiniz yere titizlikle kurulumu yaparak, ürünün hizmete girmesini sağlamaktadır. Her türlü kötü hava şartlarına uyum gösteren cihazlar, su geçirmezdir. Yapısında bulunan PVC sayesinde sağlamlığını korur.

Boy dedektörlerinin avantajları nelerdir?

Metal kapı tipi dedektör ya da boy dedektörlerinin birçok avantajı vardır. Kişi üzerinde silah, bıçak ya da yasaklı metal cisimleri bulunmanın yanında suçu da engeller. İnsan trafiğinin aksamadan ilerlemesine yardımcı olur. Güvenlik görevlileri, boy dedektörleri sayesinde arama işlemlerini daha hızlı şekilde gerçekleştirmiş olur. Bina güvenliği daha az maliyetle sağlanmış olur.

Firmamız, istediğiniz alanda güvenliğinizin daha iyi korunması için, kapı dedektörleri konusunda sizlerin memnuniyetini kazanmıştır. Uzman kadromuz ile kapı dedektörleri hakkında iletişime geçebilirsiniz.