El dedektörleri, yoğun çalışma ortamlarının vazgeçilmez dayanıklı ürünlerindendir.  Güvenlik amacına yönelik üst araması yapılması için idealdir. Havaalanları, spor tesisleri, mahkeme salonları, kamu kurumları, siteler, alışveriş merkezleri, askeri birlik tesisleri, konsolosluklar, üst düzey güvenlik gerektiren tesislerde, metal araması yapılmasında uygundur. El tipi metal dedektörlerinin geniş tarama alanı, portatif taşıma kolaylığı, oto frekans kilitleme, titreşim ve ışık özelliği bulunur.  Güvenlik firmalarının ve güvenliğin önemli olduğu tesislerde ihtiyaca uygun dedektörleri, firmamızda bulabilirsiniz. Kullanımı kolay ve rahat olan el dedektörleri, genel olarak, metal kapı detektörlerden geçerken metal uyarısı veren kişilerde daha detaylı arama yapmak için kullanılmaktadır.

El dedektörlerinin avantajları nelerdir?

  • Radyasyon yaymazlar ve yüksek hassasiyet özellikleri bulunur.
  • Kullanımları kolay ve pratiktir.
  • Kapı dedektörlerinin aksine kişi üzerinde metal varsa, metal bulunan bölgeyi tam olarak tespit etme özellikleri vardır.
  • El ile yapılan aramalara göre el dedektörleri, kişilerin tepkileri açısından daha caydırıcı özelliğe sahiptir.

Metale karşı oldukça duyarlı olan el dedektörleri, metal uyarısı sırasında ses, ışık ya da titreşim şeklinde uyarı verir. El tipi metal üst arama dedektörü firmaların öngördüğü şekilde kullanılmaları gereken cihazlardır. Kişi vücuduna paralel olarak 2.5-7.5 cm uzaktan tutularak arama yapılmalıdır.

El dedektörlerinin yapısı nasıldır?

El dedektörü yapısı, kontrol kutusu, pil, sinyal ve mikro işlemci sistemden oluşmaktadır. El dedektörlerinin çalışma yapısı ise basittir. Dedektörden gelen titreşimler, geri dönüş süresini ölçerek çalışır. Metalin türüne göre titreşimin geri dönüş süresi de değişiklik gösterir.

El dedektörlerinin üzerinde bulunan hassas ayarlar sayesinde bozuk para, küpe, kemer tokası, anahtarlık gibi eşyalara karşı duyarsız hale getirilebilir. Böylece sadece silah, bıçak gibi tehlikeli cisimlere karşı duyarlı hale gelir. İnsan yoğunluğunun fazlaca olduğu yerlerde kalabalıkların birikmemesi, kuyruk oluşmaması için el dedektörleri, en uygun cihazlardır. Çevrede metal duvar ya da güvenlik kontrolü dışında kalan metal cisimler de dedektörler üzerinde bulunan hassas ayarlar sayesinde, göz ardı edilebilir özelliğe sahiptir.

Firmamız, müşterilerinin güvenliği konusunda titiz davranmaktadır. Sentez Güvenlik olarak konusunda uzman ve profesyonel ekibimizden, ihtiyacınıza uygun el dedektörleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.