Boy turnikeleri, 180 derece açıyla dönen 4 kol ile estetik görünüm sağlayan, sağlam kontrollü geçiş sistemleridir. Paslanmaz çelik gövdeye sahip turnikelere, buton bağlanarak uzaktan kumanda ile de çalıştırılabilir. Boy turnikeleri ayrıca kartlı ve biyometrik sistemlerle de entegre edilerek kullanılabilir. Sentez Güvenlik olarak, müşterilerimizin isteklerini her zaman ön planda tutarak, en kaliteli hizmeti verme çabasındayız. Firmamız, konusunda uzman ve tecrübeli personeli sayesinde, istediğiniz ölçü ve ebatlarda boy ve yarım boy turnikelerinizi, bütçenize uygun fiyatlarla hizmetinize sunmaktadır.

Boy turnikeleri kullanım alanları nerelerdir?

  • Boy turnikeleri kullanım alanları içinde stadyumlar, konser alanları ve yemekhaneler vardır.
  • Güvenlik turnikesi, her türlü geçiş kontrol turnikesi olarak kullanılır.
  • Personel geçiş turnikesi olarak kullanılabilir.
  • Hapishanelerde ve eğlence merkezlerinde kullanılabilir.
  • Yüksek güvenlik istenen her alanda rahatlıkla kullanıma uygundur.

Yarım boy turnikeler, kart okuyuculu, yüz tanıma sistemli, parmak izi okuyuculu, jeton üniteli, buton kontrollü geçişe imkan tanır. İnsan sirkülasyonunun çok yoğun olduğu yerlerde rahatlıkla kullanılabilen boy turnikeler ve yarım boy turnikeler, her iki yönden geçiş imkanı sunan ürünlerdir. Elektrostatik toz boya ve paslanmaz çelik ile imal edilen boy turnikeleri istenilen ölçü ve ebatlarda üretilir. TSEK ve ISO 9001-2000 kalite belgesi olan boy turnikeleri, 225 cm yüksekliğine sahiptir ve kötü hava koşullarından etkilenmez.

Boy ve yarım boy turnikeler nasıl çalışır?

Boy ve yarım boy turnikelerin çalışma şekli oldukça basittir. Kol uzunluğu 65 cm ve 3 kolu bulunan boy turnikeleri, iki yönlü çalışabilmektedir. Tek kişi geçtiğinde geçilen tarafta veri çıktısı oluşur. Elektrik kesintilerinde serbest geçiş modu devreye girer. Boy turnikeleri tek bir bilgisayarla 256 adet turnikenin kontrol edilmesine olanak tanır. Turnikeler, üç ışıklı konum göstergeye sahiptir. Geçişe hazır turnikede sürekli yanıp sönen yeşil ışık vardır. Geçiş izni çıktığında ise yeşil ışık sabit yanar. Geçiş tamamlandıktan sonra, karşı tarafta kırmızı ışık yanarak, geçişin yasak olduğu anlaşılır.

Yarım boy turnikede tek bir kişinin geçme izni vardır. Geçiş yapılan yöne veri çıktısı alınır. Üç ışık konum göstergesi olan turnikelerde, geçiş hazır konumunda yeşil ışık sürekli yanar. Geçiş esnasında yeşil ışık yanıp sönerken, karşı tarafta da geçişin yasak olduğunu belirten kırmızı ışık yanmaktadır. Dekoratif görüntü sağlayan yarım boy turnikeler, acil durumlarda ve elektrik kesintilerinde, boy turnikelerinde olduğu gibi, serbest geçiş imkanı sağlamaktadır.