Swing gate turnikeler, holding binalarında, VIP geçişlerinde, personel girişlerinde kullanılmak üzere üretilmiştir. Hem estetik bakımdan hem de dekorasyon açısından oldukça uygun ürünlerdir. Motorlu sistemi sayesinde geçiş rahatlığı sağlamaktadır. Turnikenin kanatları camdan ya da pleksiglastan üretilir. Turnikelerin çalışması için kontak tetiklemesi gerekir. Bu tetikleme devreye girdiğinde, turnike kendiliğinden açılmaktadır. Swing gate turnikelerde TSEK, CE ve ISO belgeleri vardır.

Swing gate turnike sistemleri, motorlu ve motorsuz olup, el ile açılıp otomatik kapanan modellerdir. Bir buton sayesinde uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir özelliği bulunmaktadır. Tek taraflı çalışabildiği gibi, çift taraflı çalışma özelliğine sahiptir. İstendiği takdirde mifare, proximity okuyucu, parmak izi okuyucu, jeton, barkod gibi Access kontrol sistemlerine bağlanabilir. Swing gate turnike sistemleri hem iç ortamlarda hem de dış ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir. Kurulumu ve kullanımı basittir. İstenildiğinde, kanatlar üzerine “dur”, “geç”, “engelli” gibi işaretler de eklenebilmektedir.

Swing gate turnikelerin özellikleri nelerdir?

  • Her iki yöne ayarlanabilir ve el ile manuel kullanılabilir.
  • Gövdesi paslanmaz çelikten imal edilmiştir.
  • Geçiş süresi, geçiş bilgisi ayarlanabilir.
  • Hafıza modu ve sesli uyarı alma imkanı vardır.
  • İsteğe bağlı olarak 10 mm temperli cam seçenekleri vardır.
  • Kapanış ve açılışta insana ya da herhangi bir şeye zarar vermez.
  • Sadece insan için değil, malzeme geçişlerinde de kullanıma uygundur.

Serbest geçiş turnikeleri olarak da adlandırılan Swing gate turnikeler, elektrik kesintisi olduğunda, turnikelerden yasal mecburiyet olarak serbest geçiş yapılabilmektedir. Eğer müşteri elektrik kesintisinde yazılı bir talimat yapmış ise, kilitli kalma ayrıcalığı vardır.

Swing gate turnikeler, acil durumlarda serbest geçişe izin verir. Yangın, panik gibi durumlarda tüm panel bağlantı ile uyumlu şekilde çalışır. Aynı zamanda kontakta ya da kablo bağlantısında herhangi bir kesinti durumunda da otomatik serbest geçiş çalışmaktadır. Swing gate, turnike sistemlerinde, sağ ve sol 90 derece açı ile dönebilme ve 180 derece hareket etme kabiliyetine sahip tek kollu wip turnikelerdir. Engelli kişiler için de oldukça rahat olan bu turnike sisteminde kartlı, parmak izi okuyuculu geçiş imkanı bulunmaktadır. Firmamızın yetkili personeli ile iletişime geçerek, mekanınıza uygun turnikeler hakkında ayrıntılı bilgi alabilir, profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.