Bariyer sistemleri, araç giriş ve çıkışlarını kontrol ederek araçların ve insanların güvenliğini sağlamak için kullanılan cihazlardır. Bina otoparklarında, iş yeri otoparklarında, alışveriş merkezlerinde, sitelerde araçların giriş çıkışlarını kontrol altında tutan bu sistemler hem güvenliği sağlamak hem de trafik akışını ve düzenini korumak için idealdir. Mantar bariyerler, kollu bariyerler, road blockerlar, tuzak ve kapanların yanında diğer bariyer çeşitleri de tercih edilmektedir. Firmamız hizmetleri içinde bariyer çeşitlerini öğrenerek, ihtiyacınıza uygun bariyerin montajı için teknik ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Diğer bariyer çeşitleri nelerdir?

  • Araç sonlandırma bariyerleri
  • Kırılan kollu bariyerler
  • Otopark bariyerleri
  • Şerit bariyer yönlendirme bariyerleri

Araç sonlandırma bariyerleri, boru çapı 60, 70 ve 76 mm, boyu 100 ve 200 cm olan 11 ve 13 cm yüksekliğinde ürünlerdir. Sarı, siyah ve kırmızı renkleri ile profil boru ve sac levhadan üretilirler. Gece görüşünü sağlayacak reflektif bantlara sahiptir. Şerit bariyer yönlendirme bariyerleri, kişilere giriş çıkış yerleri hakkında bilgilendirme yapan pratik sistemlerdir. Havaalanlarında, bankalarda, müzelerde, konferans salonlarında, sinema ve sergi salonlarında, festival alanlarında, bilet gişeleri önünde kullanım için idealdir. Aynı zamanda işyerlerinde de bölümlerin ayrılması için kullanılabilir.

Kırılan kollu bariyerler, uzaktan kumanda, manuel buton ve kartlı geçiş sistemleri ile kullanılabilir. Ağırlığı 70 kg olan bariyer takımı maksimum kol uzunluğu 3 metredir. Açılış hızı 3.5 saniye olan kırılan kollu bariyerlerin, 400 watt motor gücü vardır.

Otopark bariyerleri, adından da anlaşılacağı üzere araçların otoparka düzenli şekilde girip çıkmalarını sağlar. Temel olarak bir kasa ve açılıp kapanan kol yardımı ile çalışmaktadır. 5 veya 6 metre uzunluğunda olan kol, iki taraflıdır. Otomatik çalışabildiği gibi uzaktan kumanda ile de çalışabilen düzeneklerdir. Gece ve karanlık alanlarda ise fotosel sayesinde araçlar güvenli şekilde giriş çıkış yapabilmektedir. Eni 30 cm ve boyu 70 cm olan bariyerlerin yatık yüksekliği 11 cmdir. Otopark bariyerlerinin montajı için çelik trifon ve dübel gerekir. Firmamızın tecrübeli ve profesyonel hizmetlerinden yararlanarak, otoparklarınıza otopark bariyeri ve diğer bariyer çeşitlerinden yaptırabilirsiniz.