Kollu bariyerler, insan ve araç trafiğini düzenlemek, katlı otopark ve otoparklarda, şehir terminallerinde, giriş çıkışı rahatlıkla sağlayabilmek için kurulan sistemlerdir. Güvenlik, insan hayatının vazgeçilmez unsurlarından biridir. Güvenliğin sağlanması için sadece insan gücü yetmez. Teknolojinin sayesinde, özellikle otoparklarda, insan trafiğinin yoğun olduğu yerlerde bariyer sistemleri kullanılmaktadır. Firmamız, insan ve araç trafiğinin yoğun olduğu yerlerde güvenliğin sağlanabilmesi için, kollu bariyer hizmeti vermektedir. Çok katlı otoparklarda, havaalanı çıkışlarında ya da insan ve araç trafiğinin yoğun seyrettiği bölgelerde sıklıkla kullanılan bariyerler, hem araçların güvenliğini sağlarken aynı zamanda araç dışındaki insanların da güvenliğini sağlamaktadır.

Güvenliğin günümüzde üst düzeyde olması gerektiği aşikardır. Özellikle araç girişinin olmasının istenmediği yerlerde, suikast, terör saldırıları gibi olağandışı durumlarda da araç ve insan güvenliğinin sağlanması için, bariyer sistemleri kullanılmaktadır.

Bariyer çeşitleri nelerdir?

  • Kollu bariyerler
  • Mantar bariyerler
  • Otomatik mantar bariyerler
  • Hidrolik mantar bariyerler
  • Elektrikli motorlu zincir ve kapan bariyerler

Bariyer sistemlerinin özellikleri nelerdir?

Bariyer sistemleri 2 metreden 6 metre uzunluğa kadar üretilmektedir. Araç trafiğine göre hızları ayarlanmaktadır. Uzaktan kumandalı, kart okumalı ve plaka okumalı sistemleri olmak üzere üç kısma ayrılırlar. En çok tercih edilen bariyerler ise mantar ve kollu bariyerlerdir. Kollu bariyerler, azami hız güvenliğinin sağlanması için tercih edilir.

Tek kol çıkışlı kollu bariyer, ekonomik olmakla beraber çürüme ve paslanma oluşturmaz. Kontrol panelinde bulunan mikro işlemci sayesinde, Access kontrol sistemine uyumlu hale getirilmiştir. Balanslı yay sistemi sayesinde kol ağırlığı 100 gr olan kollu bariyerler, araç geçişinin ardından zaman ayarlı otomatik kapanma özelliğine sahiptir. Firmamızın konusunda yetkili ve tecrübeli elemanlarının titiz çalışması ile otopark, insan ve araç trafiğinin yoğun olduğu yerlerde kollu bariyer kurulumu yapılmaktadır.

Kollu bariyer sistemi nasıl çalışır?

Kollu bariyer sistemleri, ana karta doğrudan sinyal göndererek, tanımlı etiketli programlar üzerinde geçiş hakları tanımaktadır. Araçlar, giriş yaptığı noktada yerleştirilen fotoseller yardımıyla, araç yaklaşırken bariyere sinyal gönderir ve bariyer kolunu yukarıya doğru kalkmasını sağlar. Araç geçmesini tamamladıktan sonra, bariyer otomatik aşağı iner. Otopark kollu bariyer sistemi sayesinde, otoparka giriş çıkış yapan araç sayısı hesaplanabilmektedir. Bunun yanında, otoparkta kaç araçlık daha yerin kaldığı, bu sistemler sayesinde rahatlıkla tespit edilebilmektedir. Siz de otoparklarınız için, firmamızın yetkilileri ile görüşerek, mekanınıza en uygun kollu bariyer sistemini kurdurabilirsiniz.