Mantar bariyerler, giriş çıkışların kontrollü olması gereken alanlarda, güvenliği sağlamak ve araç trafiğini kontrol etmek için kurulur. Kötü hava koşulları yanında darbeye dayanıklı olan mantar bariyerler, paslanmaz borudan üretilmektedir. Bariyerlerin çap ve yüksekliği ihtiyaca ve güvenlik düzeyine göre değişebilmektedir.

Mantar bariyerlerin çalışma sistemi nasıldır?

Hidrolik çalışma kuralına göre işleyen mantar bariyerler, geçiş sırasında uzaktan kumanda, fotosel, parmak izi, loop, yüz tanıma cihazı, kartlı geçiş, OGS-HGS sistemi anteni ile kuru kontak yapılarak tetiklenebilmektedir. İki yönlü çalışan mantar bariyerler aşağı ve yukarı hareket ederek araçların kontrollü geçişlerini sağlarlar. 24 saat aralıksız çalışmaya uygun olan mantar bariyerlerin aşağı iniş ve yukarı çıkış zamanları, 2-4 saniye arasında ayarlanabilmektedir. Mantar bariyer sisteminin montajı, hızlı ve kolaydır.

Mantar bariyer çeşitleri nelerdir?

  • Teleskopik mantar bariyerler
  • Manuel mantar bariyerler
  • Hidrolik mantar bariyerler
  • Yüksek güvenlikli mantar bariyerler
  • Sabit mantar bariyerler

Teleskopik mantar bariyerler özel üretimdir. Riskli ve alt yapısında problem olan alanlar için uygundur. Askeri tesisler, emniyet birimleri, konsolosluklar, kamu binaları için teleskopik mantar bariyerleri idealdir. Hidrolik mantar bariyerler, kötü hava koşullarına ve darbeye dayanıklı ürünlerdir. İstenen güvenlik düzeyine göre, bariyerlerin çapı ve yüksekliği değiştirilebilir.

Manuel mantar bariyerler özel park yerleri, alışveriş merkezleri için ideal olan kolay montajı sayesinde kullanımı rahat olan ürünlerdir. Manuel ve gazlı piston ile otomatik kilitleme şeklinde çalışan manuel mantar bariyerler küçük dükkanların önü içinde idealdir. Sabit mantar bariyerler hem kötü hava koşullarına hem de darbelere karşı dayanıklı ürünlerdir. Özel alanlarda, kamu kuruluşlarının önünde, ihtiyaca göre çap ve yükseklikleri ayarlanabilen ürünlerdir. Yere betonlama, zemine sabitleme, kilitli ya da dilendiğinde sökülebilen üretim ve montaj şekillerine sahiptir. Yüksek güvenlikli mantar bariyerler, izni olmayan, yetkisi olmayan araçların geçişini engellemek için, yüksek güvenlikli alanlarda daha çok tercih edilen, özel tasarım, darbeye karşı güçlendirilmiş ürünlerdir. Özellikle askeri alanlarda, girilmesi yasak alanlarda kullanılan, plaka tanıma ve kart okuyucu sisteme sahip ürünlerdir.

Firmamız, siz değerli müşterileri için, ihtiyacınıza uygun mantar bariyer çeşitlerini sizler için titizlik ve profesyonellik içinde sunmaktadır. Konusunda uzman ve tecrübe sahibi ekibimiz ile, mekanınızın ihtiyacı olan mantar bariyerlerin kurulumunun yapılmasını için, iletişime geçebilirsiniz.