Access kontrol panelleri, güvenliğin sağlanması gereken alanlarda kurulan sistemlerdir. Firmamızın, Access kontrol panelleri ile güvenliğinizi daha profesyonelce sağlayabilirsiniz. Günümüzde, eskisinden daha fazla güvenlikli ortamlarda yaşama zorunluluğu oluşmuştur. Artık hem evlerde hem de işyerlerinde kontrol panelleri kurularak, giriş ve çıkışlar daha güvenli hale getirilmeye başlanmıştır.

Access kontrol paneli çeşitleri nelerdir?

  • Çok kapılı Access kontrol paneli
  • Panelden bağımsız kontrol paneli
  • Parmak izi okuyuculu biyometrik tanımlama
  • İki okuyuculu iki kapı tek yön ya da tek kapı iki yönlü kontrol paneli
  • Dört okuyuculu dört kapı tek yön ya da iki kapı iki yönlü kontrol paneli

Access kontrol panellerinin özellikleri nelerdir?

Access kontrol panelleri ile bilgisayar ve TCP/IP üzerinden kesinti olmadan hızlıca haberleşme sağlanır. 7/24 kesintisiz çalışan Access kontrol panellerine 25.000 adet kart tanıtılabildiği gibi, 100.000’e kadar olayı, hafızasına alma özelliğine sahiptir. 16 adet Wiagand kart okuyucu bağlama kapasitesi bulunur. Kartlı geçiş kontrol sistemleri sayesinde saatlik, günlük, haftalık ve aylık grup tanımlama özelliği vardır.

Access kontrol panellerinde güvenlik düzeyi ayarlanır ve geçiş seviyesi kontrolü rahatlıkla yapılabilir. 8 optik izolasyona sahip manyetik kontak girişi yanında, isteğe bağlı çıkış da eklenebilir. Kartlı takip sistemi ile, grup için limit tanımlanmış geçiş tanıma kurulabilir. Bunun yanında kart numarası, cihaz ID ve kapılar için kredi tanımlama imkanı vardır.

Access kontrol paneller nasıl çalışır?

Access kontrol sistemi, ev ya da işyerlerinde giriş çıkış noktalarını, güvenliği sağlamak için kontrol altında tutan sistemlerdir. Access kontrol paneli kurulacak sistemin beynini oluşturur. Güç bağlantısı, giriş portu, ana kart, yedek parça gibi birimlerin bir arada bulunduğu kapalı ve kilitli bir kutu içinde bulunan sistem, Access kontrol okuyucuna bağlanır. Bu okuyucular sayesinde giriş çıkış yapan kişilerin kontrolü sağlanır. Bazı Access kontrol okuyucuları, uzaktaki kişileri de okuyabiliyorken, bazılarında kartın okutulması gerekmektedir.

Access kontrol kartları ve giriş çıkış donanımı, Access kontrol panellerini oluşturan diğer birimlerdir. Access kontrol kartlarında, giriş ve çıkışın onaylandığına dair bir onaylama sesinin gelmesi gerekir. Access kontrol yazılımı, sistemin en önemli parçasıdır. Bazı sistemlerde entegre yazılımlar olabildiği gibi, bazılarında dışarıdan profesyonel yazılımlarla desteklenme gereksinimi bulunmaktadır. Firmamızın, profesyonel ve konusunda uzman ekibi sayesinde, güvenliğinizi en üst düzeyde sağlama imkanına sahip olursunuz.