Güvenlik devriye tur sistemleri, belirli aralıklarla kontrol altında tutulması gerekli olan yerlerde, birden fazla amaca ve kullanıma hizmet eden sistemlerdir. Devriye tur sistemleri, hızlı kurulumu, el tipi tur sistemi ile, kullanımı ve otomasyonu kolay sistemlerdir. Devriye tur sistemleri ya da başka bir deyişle bekçi tur sistemleri, kontrol saatleri hatırlatma ve kaydetme özelliği taşıyan sistemlerdir. Hafızasına göre kayıt tutan bu sistemlerin silinmiş verileri, kurtarabilme özelliği de bulunmaktadır.

Devriye tur sistemleri kullanım alanları arasında fabrikalar, alışveriş merkezleri, şantiyeler, depolar, askeri birlikler ve güvenlik korumasına ihtiyaç duyulan tüm alanlarda kurulabilir. Bekçi devriye tur kontrol sistemi güvenlikçilerin, güvenliğini sağlamakla sorumlu oldukları alanlarda görevlerini yapıp yapmadıklarının kontrolünü yapan sistemlerdir.

Devriye tur sistemleri nasıl çalışır?

Güvenlik tur kontrol kalemi olarak da adlandırılan devriye tur sistemleri, dayanıklı yapısı ve kolay kullanımı ile oldukça idealdir. Hem güvenlikçinin taşıması kolaydır hem de güvenlik müdürü çok kolay şekilde rapor alabilir. Su geçirmez yapıya sahip olan devriye tur sistemleri, güvenlik personelinin yer değiştirmelerine karşı koruması olan, özel vidalı istasyonlara sahiptir. Ortalama 300.000 okuma kapasitesi olan sistemin LED ekranlı saat okuması, kablosuz veri alma ve veri raporlama özelliği bulunur.

Devriye tur sistemleri kurulumu oldukça kolaydır. Tur hattı üzerinde kontrol altında tutulması gereken tüm noktalara anahtarlar yerleştirilir. Güvenlikçide bulunan devriye tur kalemi sayesinde, kontrol noktasına gelindiği zaman, noktalara yerleştirilen anahtarlara kalem okutulur ve böylece güvenlikçinin devriyeyi tamamlayıp tamamlamadığı ya da istenilen saatte yapıp yapmadığı, anahtara işlenecek saat sayesinde kontrol edilmiş olur.

Güvenlik devriye tur sistemlerinin amacı nedir?

Güvenlik devriye tur sistemlerinin amacı, görevini gereğince yerine getirmeyen güvenlikçilerin, gece bekçileri yüzünden artan hırsızlık, gasp gibi olayların önlenebilmesi için kurulan sistemlerdir. Büyük fabrikalar, alışveriş merkezleri, askeri birlikler gibi yerlerde güvenlik denetiminin en üst düzey olması gerekir. Bu yüzden güvenlik devriye tur sistemleri kurularak hem mülkler koruma altına alınmış olur hem de güvenlikçilerin, bekçilerin işlerini daha iyi yapmaları amaçlanmıştır. Bu sistem sayesinde işyeri sahipleri de çalıştırdıkları güvenlikçileri daha kolay kontrol etme imkanına sahip olmaktadır. Firmamızın, profesyonel hizmetlerinden yararlanmak için deneyimli ekibimiz ile iletişime geçerek güvenlik birimlerinizin kontrolünü en üst düzeyde sağlama imkanına sahip olabilirsiniz.