Kartlı geçiş sistemleri, büyük işletmelerde, fabrikalarda personelin giriş ve çıkışının takip edilmesi, mesai saatlerinin, izin planlarının yapılması, maaş bordrosunun daha kolay hazırlanması için kullanılır. Firmamız aracılığı ile yaptıracağınız, kartlı geçiş sistemlerini tercih edebilirsiniz. Özellikle yetki kontrolünü sağlamak için, işyerinde bazı bölümlerde kartlı sistemler kullanılarak, işçiler ile yetkisi olan kişiler arasındaki düzen sağlanmaktadır. Bu sistemler sayesinde, işveren ile işçi arasındaki düzen daha kolay sağlanmış olmaktadır. Kartlı geçiş sistemleri hangi alanda kullanılacaksa o alanda çalışan, konaklama yapan herkes adına düzenlenebilir.

Kartlı geçiş sistemi hangi özellikleri taşır?

  • Kartlı geçiş sistemi yani Access kontrol ile personel hakkında her türlü bilgi kısa sürede alınabilmektedir.
  • Personelin mesai saatleri, maaş hesaplaması, işe gelip gelmediği, işi giriş çıkış saatleri rahatlıkla hesaplanıp takip edilebilmektedir.
  • Kurum içinde, çeşitli kapılara kurulacak sistem ile, personelin gün içinde hangi bölgelerde olduğu, izinli ya da izinsiz bu bölgelere girip çıkması kontrol altına alınabilmektedir.
  • Kartlı geçiş sistemleri, güvenliği sağlamak amacı ile kurulan sistemlerdir. Bu yüzden kartlı geçiş sistemi kuracak kurumun çok iyi araştırılması gerekir.

Personel kartlı geçiş sistemleri, yemekhanelerde de kullanılmaktadır. Yemekhane kartlı geçiş sistemi ile, yemekhane giderleri kolaylıkla hesaplanmakta ve çalışan personele yapılacak hizmet kalitesi daha da artırılmaktadır. Daha önceden fiş sistemleri ya da tabakların sayılması gibi yöntemler kullanılırken, kaç kişiye yemek çıkacağı, ziyaretçilere verilecek yemeklerin de daha kolay hesaplanabilmesi için, yemekhane kartı kartlı geçiş sistemi tercih edilmektedir.

Kartlı geçiş sistemi nasıl çalışır?

Kartlı geçiş sistemlerinin farklı algoritmaları vardır. Hepsinin çalışma sistemi farklıdır. Kimisinde personel giriş çıkışları ayrı maaş hesaplamaları, izin saatleri, mesai saatleri ayrı sistemde bulunmaktadır. Bazı kartlı geçiş sistemlerinde de kartlı geçiş sistem algoritmaları bir yerden hızlı ve kolaylıkla takip edilerek, kullanımı kolay olan ara yüz sayesinde, kullanıcıya da rahatlık sağlamaktadır.

Kartlı geçiş sistemleri, sadece personel üzerinde kullanılmamaktadır. İnsanlar, yaşamın her alanında güvenlikli ortamlarda bulunmak ister. Hem kendimizin hem de sevdiklerimizin güvenliği her şeyden önemlidir. Bu yüzden yapılarda otomatik geçiş sistemleri kullanılmaktadır. Kullanılan kartlı geçiş sistemi ile insan hayatı kolaylaşmakta ve güvenlik açıkları sıfıra indirilmektedir. Firmamızın deneyimli ve konusunda uzman ekibi ile iletişime geçerek, firmanızın personel giriş ve çıkışlarını takip etmek için, kartlı geçiş sistemlerimizi tercih edebilirsiniz.