Yemekhane yazılımları, yemekhane giderlerini hesaplamak, yemek miktarını ölçebilmek, personele daha kaliteli hizmet vermek için kullanılan programlardır. Günümüzde birçok firma, yemekhane bölümünü daha iyi kontrol edebilmek için, yemekhane yazılımlarından yararlanmaktadır. Yemekhane yazılımlarından birçok alanda yararlanılmaktadır. Yemekhane yazılımları sayesinde yemekhane israfı önlenmekte ve personelin yemek hakkedişleri net şekilde ve zamanında yemek yenmesi gibi durumlar yazılımlar sayesinde ayarlanabilmektedir.

Yemekhane yazılımları hangi donanımları kullanır?

  • Parmak izi sistemleri
  • Kart okuyucu sistemleri
  • Bekçi kontrol sistemleri
  • Damar tanıma sistemleri
  • Yüz tanıma sistemleri
  • Turnikeli geçiş sistemleri
  • El tanıma sistemleri

Yemekhane yazılımı kullanım alanları içinde catring firmaları, üniversiteler, fabrikalar, kamu kurum ve kuruluşlarıdır. Yemekhane yazılım sistemi sayesinde, günlük net yemek ihtiyacınızı kolaylıkla hesaplarken, dışarıdan yemekhaneye yabancı kişilerin girmesini de önlemiş olursunuz. Sistemde seçenekli yemek hakkı tanımlamaları yapılabildiği gibi, departman ya da personel olarak tarih, saat ve dakika bazında kişi olarak rapor alabilirsiniz.

Yemekhane kontrol yazılımı ile fazla yemek yiyenler önlenirken, kimin saat kaçta nerede yemek yediğinden, yemek yemeyenlere, kişi bazında yemek adedinden, yemek fişlerinin kontrolünü de yapma imkanına sahip olursunuz. Program sayesinde, yemekhaneye kaçak girenleri tespit edebilirken, personelin ve ziyaretçilerinin yemek hesaplarını da kontrol altında tutma imkanına sahip olabilirsiniz.

Yemekhane yazılımlarının amacı nedir?

Yemekhane yazılımlarının amacı, firmaların yemekhanelerdeki yemek israflarını önlemenin yanında, personelin saat kaçta yemek yediği, ne kadar yediği, ziyaretçilerin ne yediği, yemekhaneye saat kaçta girildiği öğrenilebilmektedir. Yemekhane yazılımlarının amacı, personelin yediği lokmayı saymak değil, aksine herkesin eşit şekilde yemek yemesini sağlamaktır. Öğün haklarının düzenlenmesi, yemekhane yazılımları ile mümkün olmaktadır.

Yemekhane yazılımları ile personelin öğün hak edişi, fiyatlandırma ya da kontör adedi ile gerçekleştirilebilir. Yemek yeme zamanlarının ayarlanması ve o zaman aralıklarında personelin yemeğini yemesi sağlanmaktadır. Böylece personelin yemekhanede geçirdiği süre, kaç adet yemek yediği gibi durumlar tespit edilebilmektedir.

Sentez Güvenlik güvencesi ve profesyonelliği altında, firmamızın müşterileri için oluşturduğu yemekhane yazılım fiyatları hakkında uzman kadromuz ile iletişime geçerek, detaylı bilgi alarak yazılım sistemimizden yararlanabilirsiniz.